Фермери масово відмовляються від вирощування сої

Фермери масово відмовляються від вирощування сої
В Україні скоротились посівні площі під соєю Об этом сообщает primgazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.


У 2019 році площі під соєю зменшились на 8% (129,8 тис. га), порівняно з минулим роком, та на 20,7% (414,5 тис. га), порівняно з 2017 роком.


Про це повідомляє сайт «Аграрії разом» з посиланням на дані Української аграрної конфедерації.


Попри це, за січень-вересень 2019 року українські аграрії виробили на 49,7% сої більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. При цьому потенціал для вирощування цієї культури на українських землях може бути набагато більшим.


Але соєві правки, що були запроваджені в 2018 році з метою переорієнтації ринку сої на внутрішнє споживання, не дали очікуваного ефекту. Рівень попиту на продукти переробки сої в Україні є недостатнім відносно існуючої пропозиції, а для нарощення обсягів експорту соєвого продукту потрібно чимало часу. Через це та ще низку факторів, ціни на внутрішньому ринку країни знижуються. Так, середньозважена вартість 1 тонн сої на початок жовтня 2019 склала 6932₴, що на 33,3% менше від показників за аналогічний період минулого року (10 402 грн/тонн).


Зважаючи на таку ситуацію з цінами, попитом та умовами виходу на світовий ринок, деякі українські фермери, котрі вкрай невдоволені станом сучасного українського ринку сої, планують відмовитись від її вирощування у наступному році.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/economics/finances/fermeri-masovo-vidmovljajutsja-vid-viroshchuvannja-soji-630543.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя